Rob Greenfield : Muž co žil pouze z přírody

V následujícím článku Vám přinášíme zajímavý životní příběh Američana Roba Greenfielda, muže který se rozhodl žít pouze z přírody.

Do-Good1

“Letos jsem vypěstoval nebo sklidil 100 procent toho, co jsem snědl: žádná restaurace, žádný supermarket, žádné pivo u baru. Příroda je mou zahradou, mým zdrojem potravy i lékárnou,” říká Greenfield. “Chci lidi inspirovat,” dodává Američan, který zdokumentoval celý svůj pokus na videích umístěných na serveru YouTube.

“Chci, aby změnili stravovací návyky, aby si pěstovali vlastní potravu, aby podporovali místní zemědělce a jedli způsobem, který je nejlepší pro naši planetu, naše společenství i pro nás samé,” tvrdí.

Celý rok chodil naboso a bydlel v malém domku se zahradou, jehož majitel mu umožnil, aby tam svůj pokus dovedl do zdárného konce. Domek se zahradou se změnil v městskou farmu, kde roste papája, banány, sladké brambory, okurky a lilky. Rob si tam postavil kuchyň pod širým nebem, kde konzervoval med od svých čtyř včelstev.

Pokud jde o toaletu, používal místo toaletního papíru sametové listy jedné rostliny. “Je to mnohem jemnější než to, co koupíte v obchodě,” ujišťuje.

Sůl získává z mořské vody. “Naplním hrnec nebo karafu, pak to dám na vařič, aby se vařila a odpařovala. Vznikne tak dobrá sůl,” vysvětluje.

Ve následujícím videu můžete vidět, co všechno se dá nalézt v odpadcích a jak moc se plýtvá.

Zdroj: ČTK,EKOLIST