Popis produktu

Jak gel používat?

  • Malé množství přípravku naneste na ruce, bez použití vody.
  • Rozetřete a neoplachujte.
  • Používejte pravidelně, kdykoli je to nutné.

Složení

Alcohol Denat., Aqua, Glycerin, Triethanolamine, Carbomer, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum, Citral, Limonene.

Gel obsahuje malé množství Triethanolaminu, proč to akceptujeme?

Když vypukla současná zdravotní krize a nedostatek antibakteriálních čisticích prostředků, ocitli jsme se uprostřed velkého dilematu. Složení většiny hygienických gelů na trhu totiž absolutně nevyhovuje kvalitě kterou požadujeme, často výrobce přesné složení vůbec neuvádí a člověk tak ani neví, co kupuje. Hledali jsme proto nejpřijatelnější východisko a podařilo se nám najít tento antibakteriální gel, jehož recepturu jsme za současných podmínek ochotni akceptovat.

Obsahuje celých 98 % přírodních látek, zabloudila do něj ale také látka Triethanolamin. TEA je látka, kterou jinak nepřipouštíme, ačkoli v konvenčních kosmetických produktech se vyskytuje běžně. Slouží jako emulgátor a za určitých podmínek je spojován s dráždivostí, toxicitou a rakovinotvorbou. Podle dostupných vědeckých studií je však TEA bezpečná, pokud jsou při výrobě dodrženy určité procesy. V produktu se netvoří karcinogenní nitrosaminy a pokud její zastoupení ve výrobku nepřekročí povolené limity.

  • Konkrétně u výrobků, kde TEA zůstává na pokožce déle, by její koncentrace neměla překročit 5 %. V antibakteriálním gelu OnlyEco je přitom obsažena pouze v koncentraci 0,11 %.

Bezpečnost gelu je tedy pečlivě prověřena a v porovnání s konvenčními dezinfekčními prostředky je jeho složení stále výrazně šetrnější.

Jak je to s alkoholem?

Antibakteriální gely, jejichž hlavní složkou je voda, mají obecně dobrý účinek proti bakteriím (baktericidní), ale proti virům (virucidní) působí poměrně málo. Oproti tomu antibakteriální gely na alkoholové bázi, jejichž hlavní složkou je alkohol - ethanol nebo izopropylalkohol, mají velmi dobrý baktericidní a virucidní účinek.

Kdo za tím stojí?

“Věříme, že pro lidskou pokožku i životní prostředí má největší porozumění příroda sama. Využíváme tedy její dary stejně jako vysokou odbornou znalost a zkušenost expertů z první ruky. Děláme vše pro to, aby naše produkty dosahovaly té nejvyšší kvality - byly účinné a výkonné a zároveň v souladu s naší planetou.”

  • tým OnlyEco

Za značkou OnlyEco stojí polská firma Laboratorium Naturella. Maximální profesionalita a neustálé vzdělávání se ve svém oboru jsou vepsány hluboko v její DNA. Je totiž zároveň biotechnologickou laboratoří, která se zabývá vývojem a výzkumem. Pečlivě vyvíjí a vyrábí šetrné a precizní čistící prostředky do domácnosti.

V kořenech této značky se ukrývá příběh velkého procitnutí. O tom, jak lidé pracující 20-30 let ve vedoucích pozicích tradičních kosmetických, technologických a biochemických firem, vložili své cenné dovednosti a zkušenosti do něčeho, co má smysl. Sami z první ruky poznali, jak škodlivý dopad na životní prostředí i zákazníky samotné mají tradiční kosmetické přípravky. Proto se rozhodli svou expertízu obrátit v dobro - začít dělat věci jinak. Lépe.