O nás

Jsme Tom a Julča. Mladý pár, který převzal tento projekt v roce 2020 a tuto myšlenku se snažíme rozvíjet dál. Zajimá nás osud naší planety a není nám lhostejné prostředí, ve kterém žijeme. Ani jeden z nás není ekoterorista, ale jsme normální lidé, kteří se snaží o trochu zlepšit svět. Víme, že sami toho nedocílíme, ale společně máme naději na lepší budoucnost. Chtěli bychom podpořit všechny, kteří se rozhodnou jít cestou k zero waste. Oba víme, že úplná změna v našich životech je často nedocílitelná, ovšem když milion lidí změní alespoň jednu věc, bude to pro planetu lepší, než když jeden člověk bude chtít  změnit úplně všechno.
tom_julca

Proč začít žít ekologicky?

Naše klima se dramaticky mění. Pro lidi, kteří začínají s myšlenkou #neplastu a i pro lidi, kteří se v zero waste pohybují déle, bychom doporučili jeden úžasný dokument. Jedná se o dokument, který byl natočen v roce 2020. Natočil ho pan David Attenborough, který žil v době, kdy se naše planeta začala dramaticky měnit. Dokument Život na naší planetě (Life on our planet) ukazuje, jak lidstvo dokáže změnit i tu nejdivočejší přírodu. Tento dokument nám názorně říká, proč by každý z nás měl změnit alespoň jednu věc ve svém životě k ekologičtějšímu já. 

Myšlenka Neplastu

Ať už se to spoustě z nás líbí nebo ne, máme tu velký problém s plastovým znečištěním. Říká se, že v roce 2050 bude v moři více plastu než-li ryb. Tohle by nemělo být jedno nikomu i přesto, že nežijeme u oceánu. Plastové znečištění v přírodě je problém i v České republice. Ve vodě, kterou pijeme každý den, se nachází mikroplasty a v přírodě, do které chodíme relaxovat, často vidíme plastový nepořádek.
 
V e-shopu podporujeme myšlenku neplastu, ale víme, že obejít se bez něj v dnešní uspěchané době je opravdu těžké. Produkty, které nabízíme, jsou šetrné k přírodě, a pokud jsou zabalené v plastovém obalu, jedná se o plast, který je recyklovaný. Nádoby, které vypotřebujete, vám navíc doplní v každém bezobalovém obchodu. Doufáme v pochopení, že obejít se úplně bez plastu je v našem životním stylu nemožné. Každý ho však můžeme omezovat na co největší minimum. 

Projekty

Home for Trees

logo-pruhledne-bez-textu-320x320.pngNaší vizí jsou bohaté zdravé lesy plné rozmanitého života všech forem, které k nim přirozeně náleží.

Biodiverzní, harmonická lesní společenství plná ptáků, vody a vláhy, rostlin, hmyzu, hub a dřevin, o něž s láskou a úctou pečujeme a která jsou otevřená každému teď i všem po nás příchozím.

Zveme všechny podobně naladěné lidi k ochraně, sázení, učení se a spolupráci v lesích „naší“ Země.

Zálohujme - udělejme z petky novou lahev

Zavedení vratné zálohy na PET lahve zajistí, že se jich až 90 % vrátí zpět do výroby, kde poslouží jako základ pro nové PET lahve. Obdobně tomu bude i u plechovek.